Forum Europejskie Centrum Poemiksu Strona Główna

 Mindmapping poemiksowy

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
pszren
wielki poemikser


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 1363
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 12:17, 28 Maj 2006    Temat postu: Mindmapping poemiksowy

znacie zapewne technikę mindmappingu, czyli tworzenia "map umysłu" Smile . jest to metoda robienia notatek, pomocna w uczeniu się czy też przygotowywaniu np. do dłuższych wystąpień czy projektowania większych prac. wiem, że techniki proponowane przeze mnie tutaj nie zawsze trafiają do gustów poemikserów, ale być może od czasu do czasu warto zastanowić się nad zastosowaniem jakichś technik, może np. mindmapping dało by się rozwinąć w ciekawą formę poemiksową?

ja w mindmapach zwykle stosuję same słowa, ewentualnie numeruję ich kolejność. ale wiele osób stosuje również rysunki. jest tu stosowana metoda "pierwszego skojarzenia", jako świetny sposób robienia notatek. nie ma co tutaj się nad tym rozwlekać, w każdym razie mapy umysłu (np. zrobione na zasadzie spontanicznego notowania skojarzeń, taki strumień świadomości, tylko robiony nie w formie wiersza, ale poemiksu tego typu) mogą być fajnym sposobem robienia poemiksów.

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

przykładów są miliony Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
I.Inni
Administrator


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 572
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stąd

PostWysłany: Nie 15:31, 28 Maj 2006    Temat postu:

W sumie niezbyt zrozumiałem, o co chodzi z tym mindmappingiem Smile Chodzi o robienie notatek? I pisanie na nich skojarzeń? No, może być z tego poemiks, byle nie zbyt bełkotliwy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pszren
wielki poemikser


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 1363
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 12:18, 30 Maj 2006    Temat postu:

masz rację I.Inni, też myślę, że chodzi o to, żeby zrobić fajny poemiks. czyli celem tu nie jest samo robienie notatek (można żartować, stosować różne dziwne skojarzenia), ale wykorzystanie formy graficznej, jaką "przy okazji" tworzy się, stosując technikę mindmapu.

czy ktoś coś ciekawego w związku z poemiksem znalazł jeszcze o mindmapach?

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

zresztą można to bardzo luźno potraktować, ale gdyby ktoś się postarał, to możnaby ciekawe poemiksy stworzyć, pokrewne mindmapom, albo tą formą chociaż trochę zainspirowane Smile

to nie są mindmapy, ale takie skojarzenie:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martosh
początkujący poemikser


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 22:38, 25 Gru 2006    Temat postu:

mindmapping uważam za genialną metodę notowania!
Sama jej używałam, gdy szykowałam prezentacje na zajęcia z j. polskiego na temat teatru żeńskiego Takarazuka. Moja mapa była pełna kolorów i minaturowych obrazeczków, które bardzo mi pomagały podczas mówienia. Co najfajniejsze - patrząc na te zabawne rysuneczki nie myślałam o stresie i jakoś mi się udało Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GothicGirl
poemikser średniozaawansowany


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: i tak mnie nie znajdziesz

PostWysłany: Śro 19:10, 30 Maj 2007    Temat postu:

Robię właśnie poemiks, który nieco przypomina te mindmap'y... Nawet nie wiedziałam, że to się tak nazywa. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Europejskie Centrum Poemiksu Strona Główna -> teoria i porady Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin